World Music - Malý průvodce světem world music

Love in Wartime (2018)

Birds Of Chicago

Signature Sounds

26.08.2018 | Žijeme v době nemálo podobné těm minulým, rozdíl je v tom, že někteří lidé, dokonce i optimisté, mají poprvé pocit, že svět se kamsi nekontrolovaně řítí a je obtížné si s jistotou představit, jak bude vypadat budoucnost.


Můžeme bez nadsázky mluvit o plíživém strachu, který, pokud jde o Spojené Státy, není výsledkem zvolením Trumpa, ale jedním z příznaků proměn společnosti, překvapené zpochybňováním dosud obecně platných hodnot. Když na nedávné královské svatbě afroamerický biskup Michael Curry během ceremonilálu prohlásil, že láska má opravdu velkou sílu změnit svět a neměli bychom ji proto podceňovat, zasadil svá slova do širšího kontextu, kdy bylo jasné, že přemýšlí o dění v Americe, kde však, podle skupiny Birds of Chicago, představuje jakýkoliv akt lásky druh statečnosti. Nové album Love in Wartime máme prý brát za oslavu lásky v nejistých dobách.

Pozoruhodný statement manželské dvojice Allison Russell a JT Nero od naivity odklání hudba: americana se vším všudy a rockem navíc. Francouzština Allison ve skladbě Never Return Back není náhodná: skvělá banjistka se narodila v kanadském Montrealu a možná si ji pamatujete ze skupiny Po' Girl, kterou vedla s Trish Klein ( The Be Good Tanya).

Doprovází je docela hvězdná kapela, sestavená producentem Lutherem Dickinsonem (North Mississippi Allstars), přitulená k jejich nádherným hlasům.  „Pokud existuje Bůh, pak on je láska. A my potřebujeme super lásku i super milence," zpívají Birds of Chicago ve skladbě  Superlover.

(pro Český rozhlas)

Signature Sounds

Jiří Moravčík

Odkaz na Myspace.comWWW odkaz

Zpět