World Music - Malý průvodce světem world music

Podivná úroda (2010)

Hadry z těla

Cecek Records

09.12.2010 | Jsou staromódní tím nejsympatičtějším způsobem: navzdory všem a všemu, bez podlézání trendům, už léta hrají ten samý punkový odevšadněco šraml schopný “přežít války, krize i vředy”.


S akordeonem, banjem, vlastnoručně vyrobenou niněrou a Jimovým hlasem. Syrovou živelnou směs nepoužitelnou pro nutkavce sešibovat do sebe jako vláček vlivy, kterým Hadry slyšitelně a se ctí podlehli, to protože si nezaslouží, aby se o sobě dočetli, že jsou etno-folk-alternative-gypsy-klezmer-world-rock. Brrrrrr.

Skvělý valčík Myši a zajíci aspiruje s melodickou mezihrou a praštěným textem (“v lese pod fíkem myslivci se vší parádou”) na zařazení do jedno jaké obskurní pohádky a vygradovaná píseň V klíně na terapeutickou pomůcku psychoanalitiků: “Chtěl bych se propadnout do bažin tvého klína a slastně polykat kouř z tvého podpaží”.

Bez ohledu na to, že se musíte zničehonic zorientovat, závěrečná vydařená čtveřice skladeb pro Hadry leccos naznačuje: hostují v nich lotyšské zpěvačky a hráčky na kladívkové citery Marika Antonova s Laurou Butule.

Držím palce. A gratuluji.

Cecek Records

Jiří Moravčík

WWW odkaz

Zpět