World Music - Malý průvodce světem world music

Watkins Family Hour (2015)

Watkins Family Hour

Family Hour Records

14.09.2015 | Přes deset let pořádali sourozenci Sara a Sean Watkinsonovi v losangelském klubu Fargo neformální otevřená setkání muzikantů Watkins Family Hour ve stylu přijďte kdo máte chuť, hrát se bude co nás napadne. Užijeme si to.


Na Fargo je bavilo, že nikdy dopředu netušili, kdo dorazí, kdo zrovna projíždí městem. Na podiu si tak s nimi zahráli outsideři i velké hvězdy, chopící se bystře šance uvolněně se popasovat s covery, otestovat vznikající materiál nebo se pobavit u standardů. Pro sourozence Watkisonovi něco naprosto přirozeného: dvě třetiny přeslavného bluegrassového tria Nickel Creek v takovém prostředí vyrůstaly. Sára se Seanem odmalička cestovali po festivalech, jamovali v kempech, u kamarádů nebo jen tak pro sebe. Nabídka pravidelných vystoupení v klubu Fargo pro ně tak představovala jen pouhou změnu prostředí.

Až donedávna si mysleli, že noční jamování nejsou mimo klub přenosná, letos ale sourozenci usoudili, že je načase zariskovat: vyrazili na turné, na které dopředu zvou albem; řekněme Best of letité komunity Watkins Family Hour.

K Sáře a Seanovi se přidala písničkářka Fionna Apple a hvězdní instrumentalisté: bubeník Don Heffington, hráč na pedal steel kytaru a dobro Greg Leisz, baskytarista Sebastian Steinberg a klávesák Benmont Tench.

Album poskládali z převzatých skladeb od Fleetwood Mac, Boba Dylana, Gordona Lightfoota, Rogera Millera nebo Grateful Dead na způsob "to nejlepší z american songbook". 

Příjemné, odlehčené album s kouzlem neambiciózní ležérnosti.

Family Hour Records

Jiří Moravčík

Odkaz na Myspace.comWWW odkaz

Zpět