World Music - Malý průvodce světem world music

Weighted Mind (2016)

Sierra Hull

Rounder Records

08.06.2016 | Pětadvacetiletá americká písničkářka Seirra Hull je považovaná za jeden z největších objevů moderního bluegrassu také z toho důvodu, že se velmi ráda z jeho okruhu vzdaluje.


Brilantní mandolinistka, která by mohla rozdávat rozumy daleko starším hráčům si na třetím albu troufla na velmi skromný doprovod, vlastně velmi neobvyklý. Spolehla se totiž pouze na vynikajícího kontrabasistu Ethana Jodziewicze. Ne úplně, abychom byli přesní, ve dvou skladbách se k ní přidává producent alba, slavný Béla Fleck. Výraznější razítko na vstup do první ligy  a ocenění jejího skladatelství se Hull tak snad ani nemohlo dostat. 

Pochází z Tennessee, na mandolínu hraje od tří let a se stipendiem vystudovala Berklee College of Music, což pro bluegrassové hráče není zrovna běžné. Bélovi  Fleckovi pro její vztah ke skládání neobyčejných písní a snahu vymanit se z příliš těsného objetí bluegrassem přišlo přirozené, že Sierru seznámil se svou manželkou Abigail Washburn, Alison Krauss a Rhiannon Giddens, které mladičké kolegyni ochotně na albu několikrát nazpívaly sborové vokály. "Černá řeka stéká po mé tváři a nezáleží na tom, co si myslíš ty. Tisíc dnů může být jako jeden a možná díky tomu najdu tu svou cestu," zpívá s nimi Sierra Hull v milostné skladbě Black River.

Rounder Records

Jiří Moravčík

 

 

Odkaz na Myspace.comWWW odkaz

Zpět